Projekt Szkoła wielu możliwości

Nagłówek

Tytuł projektu: “Szkoła wielu możliwości”

Dofinansowanie projektu z UE:1 127 524,38 PLN

Celem głównym projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i wdrażanie nowych rozwiązań na rzecz rozwoju umiejętności, a także  kompetencji  uczniów i podnoszenia kwalifikacji nauczycieli.  Spowoduje to podniesienie jakości usług edukacyjnych w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach  poprzez doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne, organizację dodatkowych bezpłatnych zajęć i wycieczek edukacyjnych, kursów i studiów podyplomowych  w okresie I 2024-VI 2026.

Wprowadzenie dodatkowej oferty dydaktycznej przyczyni się do rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych, umiejętności  niezbędnych na rynku pracy, w tym kompetencji cyfrowych oraz rozwinie talenty i zainteresowania uczniów  poprzez następujące zajęcia:

1. Koło dziennikarskie: Dziennikarstwo bez granic - kl. VII-VIII, 2h/tydz.

2. Koło teatralne: Wokół teatru - kl. II-IV,.

3. Biblioteczna apteczka - bajkoterapia lekiem na problemy małego człowieka

4. Zajęcia rozwijające: Take this path......it leads to better English - kl. VII-VIII,

5. Zajęcia wyrównawcze: edukacja wczesnoszkolna - kl. I-III

6. Szkolne Koło Biologów

7. Szkolne Koło Chemików

8. Wszystko gra! Zajęcia wspierające rozwój emocjonalno - społeczny - kl. IV-VI, VII-VIII,

9. Zajęcia integracji sensorycznej

10. Zajęcia terapii pedagogicznej

11. Zajęcia logopedyczne - kl.I-III,

12. Zajęcia z programowania - kl. VI-VII,

13. Zajęcia z robotyki z wykorzystaniem klocków Lego Education - kl. I-VI

14. Cztery pory roku na Roztoczu – warsztaty fotograficzne - kl. I-III -  2 spotkania teoretyczne w SP oraz 4 wyjazdy.

15. Kwiatowo i kolorowo - warsztaty florystyczne dla młodych twórców - kl. I-III

16. Szycie na maszynie - kl. VI-VIII

17. Warsztaty "Stop cyberprzemocy" kl. I-VIII

18. Warsztaty "Bezpieczeństwo w sieci" kl. I-VIII

19. Doradztwo zawodowe kl. VIII

Dodatkowo zostanie wyposażona sala do zajęć integracji sensorycznej, gabinet logopedyczny, sala do zajęć psychologiczno -pedagogicznych, pracownia chemiczna oraz sala czytelnicza przy szkolnej bibliotece.

Pomysły na ciekawe zajęcia połączone wraz  z zapotrzebowaniem na pomoce zostały opracowane przez szkolny zespół nauczycieli pod kierunkiem wicedyrektor  dr Marioli Sidor.